Ireneusz Krosny

Ireneusz-KROSNY-zdjcie
Ireneusz-KROSNY-opis2

Tworzy autorskie, pantomimiczne, spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność – własne oryginalne poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny własny styl. Krosny wypracował oryginalną technikę poruszania się mima w grze komediowej. Jego technika jest przeźroczysta jak dykcja u aktora - czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie, daje widzowi poczucie łatwości pracy mima na scenie.

Krosny nie stosuje makijażu, w szczególności nie stosuje pobielania twarzy. Występuje zawsze w czarnym, neutralnym kostiumie.

Naukę pantomimy rozpoczął w wieku lat 14. W 1992 roku rozpoczął zawodową działalność solową pod nazwą "Teatr Jednego Mima". W sezonie 1995/6  wziął udział w trzech najważniejszych festiwalach kabaretowych w Polsce i wszystkie wygrał otrzymując trzy Grand Prix. 

Występuje w wielu krajach Europy oraz w Kanadzie i USA (otrzymał tam nagrodę "Critic's Choice" amerykańskiej gazety artystycznej Chicago Reader za najlepszy zdaniem krytyków spektakl w Chicago). 

Ireneusz Krosny jest niewątpliwie najbardziej znanym i uznanym mimem komicznym w Polsce, a jego sztuka, poprzez czystość formy i oryginalność stylu zyskuje coraz szerszą publiczność na całym świecie. 

 

Polecamy Pana Ireneusza Krosnego na imprezy plenerowe, eventy firmowe, imprezy biletowane.

 

 

Lot w kosmos: